Yellow Ribbon a Yellow Ribbon Run

PŘIPOJTE SE K YELLOW RIBBON a podpořte tak lidi s trestní minulostí na jejich cestě zpět do společnosti!

Yellow Ribbon a Běh se žlutou stužkou – výjimečný projekt, kde se pod heslem „Uteč předsudkům“ schází běžci a příznivci tématu napříč celou společností. V běžeckém triku se v rámci běhu sejdou lidé s trestní minulostí, po výkonu trestu, lidé ze soukromých firem, neziskových organizací a státních institucí.

Cílem běhu je od počátku integrace lidí s trestní minulostí, zejména odbourání předsudků a získání zaměstnání i se záznamem v rejstříku trestů a příležitost dát v rámci Běhu se žlutou stužkou běžcům s trestní minulostí šanci na nový začátek.

Českou premiéru měl Yellow Ribbon Run v roce 2016 díky Gabriele Slovákové, ředitelce Věznice Kuřim. 

Žlutá stužka na dresech běžců je symbolem návratu z vězení na svobodu a úspěšného začlenění do společnosti. Je to symbol naděje na druhou šanci pro ně samotné i jejich rodiny. Její význam vychází z písně „Tie a Yellow Ribbon Round the Old Oak Tree“ Tonyho Orlanda.

Yellow Ribbon Run organizuje společně RUBIKON Centrum, Vězeňská služba ČR, Probační a mediační služba a sportovec a filantrop Tomáš Slavata.

UTEČTE PŘEDSUDKŮM!

Motto Yellow Ribbon Run zní „UTEČ PŘEDSUDKŮM“. Právě předsudky propuštěným vězňům škodí nejvíce. Lidé, kteří opouští brány věznice v České republice stále obtížně hledají práci. Polovina českých firem po uchazečích při náboru vyžaduje výpis z trestního rejstříku. Osob propuštěných z vězení je každoročně kolem přes deset tisíc. Získání zaměstnání a jejich úspěšné začlenění do společnosti je předpokladem pro plnohodnotný, beztrestný život každého propuštěného vězně.

Myšlenka Yellow Ribbon Run je jasná: ukažme, že umíme dát lidem po výkonu trestu šanci, protože bez práce nemají možnost vrátit se do plnohodnotného života a žít beztrestně. Věříme, že každý člověk má právo na druhou šanci, pokud o ni stojí.

NAŠE ÚSPĚCHY

V roce 2022 proběhne již 7. ročník  běhu a potřetí také virtuální běh. Do předchozího ročníku se registrovalo více než 650 lidí, věříme, že v letošním roce se počty opět navýší. 

Hymnou běhu je stejnojmenná píseň Žlutá stužka, kterou složila kapela Wsedě z Věznice Kuřim. Běh má rovněž svého ambasadora, tím je herec a scénárista Petr Čtvrtníček, který je zárověň bubeníkem kapely Wsedě.

V roce 2022 poběžíme první tematický Yellow Ribbon Run, na podporu dětí vězněných rodičů, patronkou dětského Yellow Ribbon Run je moderátorka České televize Barbora Černošková.

VIDEOREPORT Z 6. ROČNÍKU ZDE

PRVNÍ VIRTUÁLNÍ BĚH 7. ROČNÍKU Z VĚZNICE STRÁŽ POD RALSKEM ZDE

Od roku 2019 již není projekt Yellow Ribbon akcí, která se koná jednou ročně. Yellow Ribbon jsou také četné aktivity, ve kterých se ke žluté stužce hrdě hlásí nejen běžci, ale také další příznivci tématu a VIP.

Dárce a podporovatele projektu prezentujeme od roku 2020 v rámci putovní výstavy Uteč předsudkům aneb Žlutá stužka v pohybu, o kterou je, již od jejího 1. umístění velký zájem. Realizaci výstavy podpořil Jihomoravský kraj. Výstava byla zahájena umístěním u OC Quadrio na Praze 1 a v roce 2021 putuje od Prahy 8, přes Prahu 2 na Prahu 13 odkud se v červnu 2021 přestěhovala na Moravu. V letošním roce bude opět doprovodným programem hlavní akce roku – Yellow Ribbon Run.

JAK SE DO YELLOW RIBBON RUN ZAPOJIT?

Staňte se oficiálním partnerem!
Možnosti, jak můžete pomáhat s námi těm, kteří to potřebují Vám rádi představíme osobně. Pokud Vás tato varianta zajímá kontaktujte prosím Markétu Filkuku, tel: +420 602 234 065, email: [email protected]

Poběžte s námi!
Registrujte se a s připnutou žlutou stužkou se zúčastněte některého z nabízených závodů RunCzech běžecké ligy. Svým během podpoříte integraci bývalých vězňů a vyjádříte své přesvědčení, že i oni si zaslouží druhou šanci. Registrujte se zde: www.yellowribbon.cz

Vytvořte si firemní štafetu!

Můžete si postavit svoji firemní štafetu v rámci O2 Pražských štafet 4×5 km a běžet jako tým spolu se svými kolegy a podpořit tak dobrou věc. Registrujte se zde: STOPNITO | Detail závodu

Podpořte konkrétního běžce!
Svou vlastní registrací přispějete na startovné pro běžce s trestní minulostí, registrujte se zde: www.yellowribbon.cz/registrace

Podpořte náš projekt finančně!
Pomáhejte s námi a pošlete nám finanční dar v libovolné výši. Vaše peníze využijeme na podporu projektu Yellow Ribbon Run a na služby poskytované lidem s trestní minulostí zdarma. Číslo našeho transparentního účtu u Fio banky je: 2001084110/2010.

IBAN pro platby ze zahraničí: CZ2620100000002001084110.

Nebo můžete podpořit online:

Více informací najdete přímo na webu www.yellowribbon.cz nebo na Facebooku.

Kontakt pro Yellow Ribbon Run:

Markéta Filkuka
+420 602 234 065
[email protected]