Yellow Ribbon Run

PŘIPOJTE SE K BĚHU SE ŽLUTOU STUŽKOU a podpořte tak bývalé vězně na jejich cestě zpět do společnosti!

Yellow Ribbon Run / Běh se Žlutou Stužkou je výjimečný projekt, který dává druhou šanci lidem s trestní minulostí.

Cílem Yellow Ribbon Run je bořit předsudky a popularizovat opomíjené téma zaměstnávání osob po výkonu trestu prostřednictvím běžeckého sportu.

Českou premiéru měl Yellow Ribbon Run v roce 2016 díky Gabriele Slovákové, ředitelce Věznice Kuřim. Připojili jsme se tak k mezinárodní iniciativě, která má svůj původ v Singapuru.

Žlutá stužka na dresech běžců je symbolem návratu z vězení na svobodu a úspěšného začlenění do společnosti. Je to symbol naděje na druhou šanci pro ně samotné i jejich rodiny. Její význam vychází z písně „Tie a Yellow Ribbon Round the Old Oak Tree“ Tonyho Orlanda.

Yellow Ribbon Run organizuje společně RUBIKON Centrum, Vězeňská služba ČR, Probační a mediační služba a sportovec a filantrop Tomáš Slavata.

UTEČTE PŘEDSUDKŮM!

Motto Yellow Ribbon Run zní „UTEČ PŘEDSUDKŮM“. Právě předsudky propuštěným vězňům škodí nejvíce. Lidé, kteří opouští brány věznice v České republice stále obtížně hledají práci. Polovina českých firem po uchazečích při náboru vyžaduje výpis z trestního rejstříku. Osob propuštěných z vězení je každoročně kolem přes deset tisíc. Získání zaměstnání a jejich úspěšné začlenění do společnosti je předpokladem pro plnohodnotný, beztrestný život každého propuštěného vězně.

Myšlenka Yellow Ribbon Run je jasná: ukažme, že umíme dát lidem po výkonu trestu šanci, protože bez práce nemají možnost vrátit se do plnohodnotného života a žít beztrestně. Věříme, že každý člověk má právo na druhou šanci, pokud o ni stojí.

NAŠE ÚSPĚCHY

V roce 2019 proběhl 4. ročník. Do běhu se zapojilo 552 běžců. Hymnou běhu je píseň Žlutá stužka, kterou složila kapela Wsedě z Věznice Kuřim. Běh má rovněž svého ambasadora, tím je herec a scénárista Petr Čtvrtníček, který je zárověn bubeníkem kapely Wsedě.

VIDEOREPORT ZE 4. ROČNÍKU ZDE

VIDEO Z NAHRÁVACÍHO STUDIA DAVIDA KOLLERA S WSEDĚ ZDE

JAK SE DO YELLOW RIBBON RUN ZAPOJIT?

Staňte se oficiálním partnerem!
Možnosti, jak můžete pomáhat s námi těm, kteří to potřebují Vám rádi představíme osobně. Pokud Vás tato varianta zajímá kontaktujte prosím Markétu Filkuku, tel: +420 602 234 065, email: [email protected]

Poběžte s námi!
Registrujte se a s připnutou žlutou stužkou se zúčastněte některého z nabízených závodů RunCzech běžecké ligy. Svým během podpoříte integraci bývalých vězňů a vyjádříte své přesvědčení, že i oni si zaslouží druhou šanci. Registrujte se zde: www.yellowribbon.cz

Vytvořte si firemní štafetu!

Můžete si postavit svoji firemní štafetu v rámci O2 Pražských štafet 4×5 km a běžet jako tým spolu se svými kolegy a podpořit tak dobrou věc. Registrujte se zde: www.yellowribbon.cz

Podpořte konkrétního běžce!
Svou vlastní registrací přispějete na startovné pro běžce s trestní minulostí, registrujte se zde: www.yellowribbon.cz/registrace

Podpořte náš projekt finančně!
Pomáhejte s námi a pošlete nám finanční dar v libovolné výši. Vaše peníze využijeme na podporu projektu Yellow Ribbon Run a na služby poskytované lidem s trestní minulostí zdarma. Číslo našeho transparentního účtu u Fio banky je: 2001084110/2010.
IBAN pro platby ze zahraničí: CZ2620100000002001084110.

Nebo můžete podpořit online:

Více informací najdete přímo na webu www.yellowribbon.cz nebo na Facebooku.

Kontakt pro Yellow Ribbon Run:

Markéta Filkuka
+420 602 234 065
[email protected]