Aktuality

MILIONÁŘ V RUBIKONU!

Zveme Vás ke sledování 7. dílu pořadu Milionář mezi námi, ve kterém účinkovali zaměstnanci a klienti  RUBIKON Centra!

V pořadu vystupují úspěšní čeští podnikatelé, kteří se v přestrojení zapojují do činnosti několika neziskových organizací jako dobrovolníci a musí se naučit hospodařit jen s 550 Kč na týden. Stejná částka je pro mnoho našich klientů běžným týdenním rozpočetem.

Připojte se k události sledování pořadu na Facebooku

Náš díl bude vysílán na TV Prima v pátek 29. 1. 2021 ve 20:15. Hlavní protagonista, Martin Hausenblas, v něm pomáhá dvěma z našich klientů.

Řada klientů opouští věznice jen s minimálním zajištěním nebo zcela bez prostředků. Chybí jim základní oblečení, potraviny či hygienické potřeby, potřebují podporu při hledání ubytování či při komunikaci s úřady. Abychom jim to mohli poskytnout a podporovat je v řešení dluhů, hledání práce a v odpovědnosti vůči sobě, rodině i okolí, potřebujeme zajistit personální kapacity. Proto jsme využili nabídku k vytvoření sbírky na serveru Znesnáze21, kde nás může kdokoliv po dobu následujících 3 měsíců podpořit v naší činnosti jakoukoliv částkou.

foto: Martin Hausenblas v přestrojení pomáhá v Komunitním centru a zahradě Kotlaska
foto: Martin Hausenblas
_____
RUBIKON Centrum se stalo součástí nové reality show TV Prima.
Jednou z osobností, která více než výrazně změnila svůj běžný život, byl Martin Hausenblas, jeden z největších dodavatelů reklamního textilu v Evropě a spoluvlastník revoluční platformy Liftago, která se z taxislužby stává významným hráčem i na poli přepravy zásilek. Pomáhal v organizaci Medici na ulici, která ošetřuje lidi bez domova. “Býval jsem posera, vyhýbal jsem se lidskému utrpení, až tato zkušenost mi ukázala, že je to sice drsné, ale není se čeho bát. Je to část lidského bytí,” vzpomíná Hausenblas. Také se dostal díky organizaci Rubikon mezi bývalé vězně. “Potřebují někoho, kdo v ně bude věřit,” říká o zkušenostech s nimi.