Aktuality

#pribehybezmrizi ze života Chodovské party – červen 2020

Pracovní četa v Chodově má za úkol především úklid odpadků ve vybraných lokalitách a sekání trávy pro město Chodov i pro další organizace (např. sportovní kluby). Pracuje 4 dny v týdnu od 7:30 do 15:30. Vede je naše kolegyně Katka Kyselová z chodovské pobočky RUBIKON Centra. Jako vedoucí tréninkových míst pracovníky ráno odvede na místo zakázky, zadá jim práci, během týdne je namátkově kontroluje, přebírá hotovou práci a řeší případné nedostatky.

Seriál #pribehybezmrizi ze života Chodovské party pokračuje

V pondělí 15. 6. nedorazila jen Blažena, omluvila se, že jí není dobře. Pavlové jeli na Starou Chodovskou sekat trávu a uklízet chodníky. Honza šel dodělat minulou zakázku, uklidit posekanou trávu. Zatím nám moc nevychází počasí, nestíháme dodělávat zakázky, snad se brzo vyčasí.

V úterý chlapi opět bez Blaženy nastoupili na nový úkol – sekání na hřišti TJ Spartak. V sobotu tam totiž budou závody beach volejbalu a přijede i televize. Je potřeba posekat i na místech, kam se nedostanou se svým traktůrkem. Správce objektu později volal a partu chválil, že udělali vše, co měli, a že dneska opravdu hodně makali.

Bohužel se parta vrátila s tím, že jeden z křovinořezů je rozbitý. Jeli jsme s ním do servisu, kde se ukázalo, že škoda je větší, než se zdálo. A příčinou je špatná údržba. Nějakou dobu si budeme muset vystačit s jedním křovinořezem. Řešili jsme, jak takové situaci pro příště předejít. Dohodli jsme se na změně pravidel tak, aby bylo vždy jasné, kdo má ten den odpovědnost za křovinořez včetně správné údržby.

Zbytek týdne už to nebyla žádná sláva. Pavla 2 chytly záda, ve čtvrtek pršelo a na plánované páteční nadělávání nedorazil ani Pavel 2, ani Blažena.

Následující týden začal bez Blaženy, omluvené z rodinných důvodů, a bez Pavla 1, který dělá závěrečné jízdy v autoškole. Sekalo se na Staré Chodovské, dokud po pár hodinách Pavlovi 2 nevypověděla službu bolavá záda. Honza pak šel na Bílou Vodu čistit cestu od kamení, aby se cyklistům lépe jezdilo.

Ve středu se po dlouhé době pracovalo ve třech – přišli Honza, Blažena a Pavel 2.

Ve čtvrtek byl výjimečně volný den, protože všichni pracovníci chodovské pobočky RUBIKON Centra odjeli do Prahy na celoorganizační poradu. Chodovská parta tam nicméně jela s nimi, tedy alespoň symbolicky. Odborní poradci Milan, Irena a Michal se totiž proměnili na členy Chodovské party a pod dohledem vedoucí tréninkových míst Katky představili ostatním kolegům z RUBIKONU „své“ příběhy. Na přípravě scénky se samozřejmě podíleli samotní klienti, kteří vše schválili a odsouhlasili. Představení mělo obrovský úspěch.

Podívejte se na ukázky!

Pavel 2 (v podání Milana): https://youtu.be/7Z-ed9l93Mo

Honza (zahraný Michalem): https://youtu.be/8hXQkOb2EGs

…a jak to bylo dál? 🙂  Dozvíte se příště.

 

Tréninková místa jsou určená pro klienty, kteří potřebují obnovit, vytvořit nebo rozvíjet pracovní návyky a sociálně profesní dovednosti. V rámci tréninku se připravují na volný trh práce pod vedením odborného poradce. RUBIKON Centrum zajišťuje klientům tréninková místa u spolupracujících zaměstnavatelů, ale také přímo v organizaci (25 % našich zaměstnanců jsou současní nebo bývalí klienti). Možností je celá řada – místa provozních asistentek/asistentů v kancelářích v Praze i na pobočkách, práce na zahradě Kotlaska nebo pracovní četa v Chodově v okrese Sokolov. V roce 2019 si na tréninkovém místě zvýšilo kompetence 44 klientů.