Aktuality

#pribehybezmrizi ze života Chodovské party – květen/červen 2020

Pracovní četa v Chodově má za úkol především úklid odpadků ve vybraných lokalitách a sekání trávy pro město Chodov i pro další organizace (např. sportovní kluby). Pracuje 4 dny v týdnu od 7:30 do 15:30. Vede je naše kolegyně Katka Kyselová z chodovské pobočky RUBIKON Centra. Jako vedoucí tréninkových míst pracovníky ráno odvede na místo zakázky, zadá jim práci, během týdne je namátkově kontroluje, přebírá hotovou práci a řeší případné nedostatky.

Seriál #pribehybezmrizi ze života Chodovské party pokračuje

V úterý 26. 5. dorazili do práce Robert, Pavel 2 a Honza. Blaženě není od pondělka dobře. Pavel 1 dostal dovolenou, má schůzku kvůli nové práci, kterou si sám našel. Včera udělal písemné závěrečné zkoušky v autoškole, bohužel se mu nepovedly jízdy, tak si je zopakuje v náhradním termínu. Zakázku tedy dokončili ve třech. Od kontroly z městského úřadu se jim dostalo pochvaly, že udělali kus práce. Pár nedostatků by se našlo, ale cesty teď vypadají lépe.

Po zbytek týdne pracovala parta na novém úkolu – úklidu lesíka, který je poblíž kanceláře RUBIKON Centra. Účast byla střídavá, v pátek si měli Blažena a Robert nadělávat hodiny. Blažena se zase omluvila, že je jí špatně, a tak Robert vyklízel lesík okolo potrubí sám.

V pondělí 1. 6. opět parta v plném počtu, zakázka zní: úklid kolem garáží. Vrhli se na to a pod vedením dnešního předáka Pavla 2 práci dokončili. Hned druhý den se ale ukázalo, že jsme trochu podcenili počasí. Pracovní četa byla celý den na sluníčku, Robert a Blažena zřejmě dostali úpal, mají žaludeční potíže. Po zbytek týdne jsou na nemocenské, vyklízení v rekreační oblasti Bílá voda tak zůstává na obou Pavlech a Honzovi. Příští týden se tam chystáme prosekat turistické stezky a opravit cesty pro cyklisty a maminky s kočárky.

Pavlové a Honza také ve čtvrtek úspěšně absolvovali kurz bezpečnosti práce s křovinořezem a pustili se do sekání trávy v okolí rybníku Bahňák. Chlapi jsou s novými „křoviňáky“ velmi spokojeni a říkají, že to jsou silné stroje. V následujícím týdnu byla příležitost je náležitě vyzkoušet – když to počasí dovolovalo, sekala se tráva ve Staré Chodovské.

Druhý červnový týden poznamenal Robertův odchod z Chodovské party kvůli pokračujícím neshodám, tentokrát definitivní. Na tréninkovém místě skončil, ale jeho spolupráce s RUBIKON Centrem pokračuje přes kontaktní pracoviště v Chebu. V současné době máme pro něj rozjednané zaměstnání v chebské průmyslové zóně. Robertovi hrozí bezdomovectví, proto jsme s ním na jeho vlastní návrh zajeli na azylový dům v Nebanicích. Naštěstí tu měli volné místo a ochotný pracovník nám vysvětlil, jak přesně to tu funguje. Robert bude sám na pokoji, bude mít k dispozici kuchyňku i pračku. Služby jsou zde komplexní, azylový dům nabízí různé sociální služby, včetně např. pomoci s evidencí na úřadu práce. Robertovi se se hodně ulevilo a dá se říci, že se i celkově zklidnil. Horší je, že se přiblížil Chebu, který vždy vnímal jako velmi rizikové prostředí.

V pátek 12. 6., kdy byla skoro celá Chodovská parta výjimečně v práci, aby dohnala zdržení zakázky kvůli dešti, přijela vzácná návštěva z pražské centrály 🙂. Lucka Streichsbierová, ředitelka poradenství pro klienty RUBIKON Centra, si popovídala s Honzou, aby od něj získala zpětnou vazbu na naši administrativu. Dojal ji prohlášením, že má hrozně rád přírodu a baví ho, že na tréninkovém místě může sbíráním odpadků přírodě ulevit.

…a jak to bylo dál? 🙂  Dozvíte se příště.

 

Tréninková místa jsou určená pro klienty, kteří potřebují obnovit, vytvořit nebo rozvíjet pracovní návyky a sociálně profesní dovednosti. V rámci tréninku se připravují na volný trh práce pod vedením odborného poradce. RUBIKON Centrum zajišťuje klientům tréninková místa u spolupracujících zaměstnavatelů, ale také přímo v organizaci (25 % našich zaměstnanců jsou současní nebo bývalí klienti). Možností je celá řada – místa provozních asistentek/asistentů v kancelářích v Praze i na pobočkách, práce na zahradě Kotlaska nebo pracovní četa v Chodově v okrese Sokolov. V roce 2019 si na tréninkovém místě zvýšilo kompetence 44 klientů.