Aktuality

#pribehybezmrizi ze života Chodovské party – srpen 2020

Pracovní četa v Chodově má za úkol především úklid odpadků ve vybraných lokalitách a sekání trávy pro město Chodov i pro další organizace (např. sportovní kluby). Pracuje 4 dny v týdnu od 7:30 do 15:30. Vede je naše kolegyně Katka Kyselová z chodovské pobočky RUBIKON Centra. Jako vedoucí tréninkových míst pracovníky ráno odvede na místo zakázky, zadá jim práci, během týdne je namátkově kontroluje, přebírá hotovou práci a řeší případné nedostatky.

Seriál #pribehybezmrizi ze života Chodovské party pokračuje

Srpnový díl seriálu o Chodovské partě nezačíná příliš příznivě. Ve čtvrtek 13. 8. Blažena opět nepřišla do práce a nedorazila ani v pondělí. Nestalo se to poprvé a tentokrát se 3 dny neozvala. Nedalo se nic dělat, v úterý 18. 8. jsme s ní ukončili pracovní poměr dohodou.

Honza mezitím pracoval na Staré Chodovské, v pondělí čistil od kamení cesty a odtokové kanály na Bílé Vodě. Když dodělal cestu, šel ještě uklidit oblečení za garážemi u Smolnického kopce. V úterý si vzal dovolenou, možná už ho netěšilo být v práci sám.

To se ale změnilo hned druhý den. Ve středu 19. 8. nastoupil nový pracovník. Jmenuje se Pepa. Nastoupil na plný úvazek. Pracuje tedy od pondělí do pátku, od 7:00 do 15:30.

Katka poslala Pepu a Honzu na Bílou vodu, aby pokračovali v čistění cesty a odtokových kanálů. Stejnou zakázku dostali i ve čtvrtek.

V pondělí Josef absolvoval kurz BOZP, aby mohl co nejdříve začít s Honzou sekat křovinořezem. Další dobrá zpráva je, že se z nemocenské vrátila Magdalena. Ještě bere léky a trochu sípe, ale je opět schopná začít pracovat. Zápal plic, který si v práci uhnala, pro ni byl velkou lekcí. Příště už si ohlídá, aby do práce nosila aspoň dvoje náhradní ponožky pro případ, že si promáčí boty. Atmosféra v partě je dobrá – Josef s Magdalenou si hned začali tykat. A Honza odpoledne Josefa zaučoval na práci s křovinořezem a dohlížel na něj.

V úterý 25. 8. nastoupila Chodovská parta v plné sestavě. Jen o trochu později, Honzovi se porouchal mobil a ráno mu nezazvonil budíček. Naštěstí bydlí kousek od kanceláře a Josef ho tedy šel vzbudit. Pak se všichni přesunuli na Spartak Chodov, kde už druhým dnem sekají trávu ve sportovním areálu. Odpoledne zavolal správce areálu a nebyl s prací spokojen. Naše parta prý pracuje pomalu a příliš se nesnaží. Zítra tedy na splnění zakázky přímo na místě dohlédne naše poradkyně Irena a budeme vidět.

🙂 A vy se to dozvíte příště.

 

Tréninková místa jsou určená pro klienty, kteří potřebují obnovit, vytvořit nebo rozvíjet pracovní návyky a sociálně profesní dovednosti. V rámci tréninku se připravují na volný trh práce pod vedením odborného poradce. RUBIKON Centrum zajišťuje klientům tréninková místa u spolupracujících zaměstnavatelů, ale také přímo v organizaci (25 % našich zaměstnanců jsou současní nebo bývalí klienti). Možností je celá řada – místa provozních asistentek/asistentů v kancelářích v Praze i na pobočkách, práce na zahradě Kotlaska nebo pracovní četa v Chodově v okrese Sokolov. V roce 2019 si na tréninkovém místě zvýšilo kompetence 44 klientů.