Aktuality

#pribehybezmrizi ze života Chodovské party – srpen-září 2020

Pracovní četa v Chodově má za úkol především úklid odpadků ve vybraných lokalitách a sekání trávy pro město Chodov i pro další organizace (např. sportovní kluby). Pracuje 4 dny v týdnu od 7:30 do 15:30. Vede je naše kolegyně Katka Kyselová z chodovské pobočky RUBIKON Centra. Jako vedoucí tréninkových míst pracovníky ráno odvede na místo zakázky, zadá jim práci, během týdne je namátkově kontroluje, přebírá hotovou práci a řeší případné nedostatky.

Seriál #pribehybezmrizi ze života Chodovské party pokračuje

Ve středu 26. 8. ráno nedorazil Pepa a nepodařilo se mu dovolat. Poradkyně Irena tedy odvezla na Spartak Chodov jen Honzu s Magdalenou. Sešla se tam se správcem areálu, který včera nebyl s prací Chodovské party spokojený. Pepa měl sekat jen metr od hřiště, ale sekal cca 3 metry a vysekal i houby v přilehlém lesíčku. Pan správce ocenil, že si musel pořádně máknout, ale práce to prý byla úplně zbytečná. U Honzy to bylo naopak –  sekal velmi zarostlou stráň a podle správce toho za celý den udělal strašně málo.  Ukázalo se, že na křovinořezu měl místo nože pouze strunu, se kterou nemohl vysokou trávu posekat najednou. Irena slíbila nápravu a do toho se přiřítil Pepa na kole. Honza mezitím dosekal požadovaný metr kolem hřiště a společně s Pepou pak zvládli celou stráň a navíc ještě posekali trávu kolem zdejšího rybníčku. Magdalena po nich zametala chodníky a odnášela vysokou posekanou trávu ze stráně. Po 14:00 měli vše hotovo, Irena zavolala panu správci, který byl s dnešním výkonem maximálně spokojen a všechny pochválil.

Po čtvrtečním volném dni, kdy byli poradci v Praze na workshopu, dorazil Pepa ráno včas. V pátek pracuje sám, jako jediný má plný úvazek. Jelikož začalo pršet, začal úklidem kanceláře. Potom se vydal k lesíku u garáží, který Chodovská parta uklízela na začátku května, což už dnes nebylo vůbec poznat. Odpadky se válely všude. Pepa naplnil 10 velkých pytlů a pak šel ještě sesbírat spadané špendlíky na ulici ČSA. Musel si na to koupit koště, které se mu před pár dny podařilo zlomit.

V pondělí přebrala vládu na Chodovskou partu opět Katka, která se vrátila z dovolené.  Pepa se omluvil, že má zdravotní potíže a dorazí zítra. Magdalena a Honza šli zamést cesty od spadaného ovoce a šišek a pak uklízet na Bílou vodu. Ve dvou tam pracovali i v úterý 1. 9., Honzovi bylo stále špatně. I ve středu Pepa volal, že bude mít zpoždění, protože má defekt na kole. Magdalena s Honzou šli napřed a Pepa za nimi dorazil později. Všichni čistili poslední cestu na Bílé Vodě od kamení. Čtvrteční úkol zněl: dokončit úklid cesty. Po 4 hodinách volala Magdalena, že ji bolí prst na noze a nemůže moc pracovat. Vrátila se tedy do kanceláře, kde poklidila a vynesla odpadky.

Honzovi se stále nedaří najít novou práci. Ve čtvrtek měl jít hned ráno do kanceláře náborové společnosti pro firmu Witte, jenže ta je do odvolání uzavřená.  Když tam telefonoval, nikdo mu to nezvedl, ale při cestě na zakázku mu paní volala zpět, že má tedy zaslat životopis. Snad se na Honzu konečně usměje štěstí. I Pepa má dobrou zprávu: zítra půjde na pracovní pohovor do Lázeňských lesů, tak uvidíme, jak pochodí.

Pepa v pátek dorazil po pohovoru, práce bohužel nevyšla, bude hledat dál. Šel vyklízet lesík poblíž kanceláře.

Magdalena si vzala v pondělí dovolenou a chlapi pracovali na Bílé Vodě. V úterý dorazili všichni, Pepa úplně zmrzlý, přišel jen v tričku. Po kafi se vydali uklízet lesík za garážemi. Za 2,5 hodiny se Pepa vrátil, že má zimnici. Katka ho poslala domů, snad to do zítra vyleží.

Honza jde zítra na pohovor v Bečovské zahradě, kde by dělal podobnou práci jako v Chodovské partě. A dokonce mu včera napsali z Witte, že má čekat, až se mu sami ozvou. Tak snad už mu to s tou prací vyjde.

🙂 Příště se dozvíte, jak Honza pochodil!

 

Tréninková místa jsou určená pro klienty, kteří potřebují obnovit, vytvořit nebo rozvíjet pracovní návyky a sociálně profesní dovednosti. V rámci tréninku se připravují na volný trh práce pod vedením odborného poradce. RUBIKON Centrum zajišťuje klientům tréninková místa u spolupracujících zaměstnavatelů, ale také přímo v organizaci (25 % našich zaměstnanců jsou současní nebo bývalí klienti). Možností je celá řada – místa provozních asistentek/asistentů v kancelářích v Praze i na pobočkách, práce na zahradě Kotlaska nebo pracovní četa v Chodově v okrese Sokolov. V roce 2019 si na tréninkovém místě zvýšilo kompetence 44 klientů.