Aktuality

S mentorem přes Rubikon – Příběh z Příbrami

Projekt S mentorem přes Rubikon chce zlepšit podmínky pro osoby opouštějící výkon trestu odnětí svobody prostřednictvím individuální komplexní práce s klienty před a po propuštění. Pod vedením odborných poradců s klienty pracují mentoři. Jejich vyškolení a následná podpora a vzdělávání jsou inspirovány dobrou praxí partnera projektu, norské organizace Wayback.

Pan Pavel si ve svých 21 právě odpykává trest ve Věznici Příbram, na svobodu by se měl dostat ještě letos v prosinci. Jeho cesta životem není lehká. Od 14 let experimentoval s pervitinem, kvůli tomu a špatné rodinné situaci se v 17 dostal na ulici. V rámci projektu S mentorem přes Rubikon s námi začal spolupracovat letos v srpnu, do Příbrami za ním jezdí odborná poradkyně Anička z naší kladenské pobočky.

Po propuštění půjde Pavel do neznáma a má z toho obavy. Vztahy s rodinou se lepší, ale jsou stále křehké. Když ho zavřeli, bylo teplo, takže bude potřebovat oblečení na zimu. Ještě, že na něj po výstupu čeká mentor, který ho bude provázet a pomůže mu řešit věci pro někoho možná úplně obyčejné, ale pro Pavla na jeho cestě zcela zásadní.

Pavel teď potřebuje vyřešit ubytování a práci. Pracoval jako popelář, ale je mu jedno co bude dělat, hlavně, když tam bude dobrá parta, která mu pomůže se na začátku zorientovat. Vše přijímá s pokorou, je skromný.

Jeho snem je usmířit se s rodinou, zejména s maminkou. Přes všechny překážky a nejistotu hledí Pavel do budoucna s naději a vždy s úsměvem.

 

Projekt S mentorem přes Rubikon: Realizace programu Mentoring je podpořen grantem z Norska.

http://www.norskefondy.cz/

https://eeagrants.org/