Aktuality

Yellow Ribbon Run 2023 klepe na dveře!

V úterý 20. června vyvrcholí hlavním během v Aktivním lesoparku Řepy na Praze 17 již 8. ročník projektu Yellow Ribbon, spolupořádaného Vězeňskou službou ČR, Probační a mediační službou a RUBIKON Centrem.
Na startovní čáře Běhu se žlutou stužkou se sejdou lidé s žitou zkušeností z výkonu trestu, odsouzení z věznic, soudci, kurátoři, kriminologové, sociální pracovníci, lidé z firem, neziskovek a další běžci, kteří věří, že osvěta pomáhá lepší integraci lidí s trestní minulostí. Víme, že vězení je nákladné a represe neznamená větší efektivitu. A proto dává smysl setkat se tváří v tvář a poznat osudy lidí, kteří udělali chybu, byli za ni potrestáni a chtějí se vrátit zpět do společnosti.
Příběhy lidí s trestní minulostí a fandů žluté stužky najdete zde: https://yellowribbon.cz/pribehy-bezcu/.
Letošní ročník je věnovaný ženám a probíhá ve spolupráci s projektem Naplnění Bangkok Rules v ČR, který upozorňuje na specifické potřeby vězněných a propuštěných žen.
Zapojte se do letošního ročníku, a registrujte se ZDE!
A co nás čeká?
  • Filantrop Tomáš Slavata letos kromě štafety 4×4 km nově připraví „EASY ŠTAFETU“ 4×2 km pro začínající a „teen“ běžce.
  • Patronka dětí se žlutou stužkou Barbora Černošková do svého týmu dobrovolníků z řad moderátorů ČT nově přivítá herečku Martinu Preissovou.
  • Běžce a fandy žluté stužky přijede potěšit kapela Gipsy Brothers s hercem a zpěvákem Davidem Krausem.
  • Ambasador #yrr herec a scénárista Petr Čtvrtníček vás opět nasytí originálními kulinářskými specialitami.
  • Fotograf Honza Jirkovský už tradičně zachytí neopakovatelnou atmosféru celé akce.
  • Děti budou mít svůj závod zdarma!
  • A ve „fan shopu“ si budete moci zakoupit trička, kelímky a funkční šátky se žlutou stužkou, které vám budou připomínat společné zážitky po celý rok.
Těšíme se na vás!
Projekt Naplnění Bangkok Rules v ČR: cesta k podpoře lidských práv vězněných a propuštěných žen je podpořen grantem z Norska prostřednictvím Norských fondů a je realizován RUBIKON Centrem.

#protipredsudkum  #zlutastuzka  #yrr #bankgkokrules #bangkockapravidla #zenayavezeni www.zenyavezeni.cz  www.eeagrants.cz